VENÜS LOGO WEB

Bieno Venüs Hotel&Spa

Tarihin doğayla birleştiği, Sorgun Ormanı, Titreyengöl, Boğaz Ormanı ve Akdeniz dörtlüsünün misafirlerine doyumsuz bir doğal ortam sunduğu eşsiz güzellikler arasında yer almaktadır.

Venüs Sertifikalar&Ödüller

Genel Bakış

genel1

Sorgun Titreyengöl bölgesinin ilk otellerinden birisi olan 4 yıldızlı Bieno Venüs Hotel&Spa, Antalya Havaalanına 65 km, Manavgat ilçesine 5km, Antik Side kentine 7 km uzaklıkta, tarihin doğayla birleştiği, Sorgun Ormanı, Titreyengöl, Boğaz Ormanı ve Akdeniz dörtlüsünün misafirlerine doyumsuz bir doğal ortam sunduğu eşsiz güzellikler arasında yer almaktadır.
Çevreye duyarlı politikalarımızla Turizm Bakanlığı tarafından Yeşil Yıldız ve Yeşil Anahtar sertifikalarıyla ödüllendirilen Venüs Otel denize 350m mesafede 17.200 m2 lik bir alana kurulan muhteşem bahçesiyle,Profesyonel kadrosu ve güleryüzlü personeli ile 1988 yılından bu yana misafir memnuniyeti odaklı hizmetlerini sürdürmektedir.

Odalar

std oda

Tesislerimizde odalar misafirlerimizin konforu için ortalama otel oda büyüklüklerinin üzerinde genişlik ve ferahlığa sahiptir.
Standart Oda Özellikleri

Banyo (Duşlu) – Tuvalet, Minibar (günlük bir şişe büyük su konulmaktadır) , Saç Kurutma Makinesi, Laminant yada Seramik zemin , Kasa ( Ücretli ), Klima ( Split), Direk hatlı telefon, Uydu yayınlı televizyon, Kablosuz internet (ücretli), Havuz ve bahçe manzaralı oda. Standart Odalarımız 3 kişilik konaklamalar için uygundur.

aile oda1

Aile Odaları Özellikleri
Banyo (Duşlu) – Tuvalet , Minibar (günlük bir şişe büyük su konulmaktadır) , Saç Kurutma Makinesi, Laminant yada Seramik zemin ,
Kiralık Kasa ( Ücretli ), Klima ( Split), Direk hatlı telefon ,Uydu yayınlı televizyon,
Kablosuz internet (ücretli), Aile odalarımız ara kapılı 2 yatak odası ve 1 banyodan oluşmaktadır.
Tüm aile odaları bahçe manzaralıdır.
Aile Odalarımız max. 4 Yetişkin veya 3 Yetişkin + 1 Çocuk konaklamaları için uygundur.

eng banyo

Engelli Odaları Özellikleri
Banyo (Duşlu) – Tuvalet, Minibar (günlük bir şişe büyük su konulmaktadır) , Saç Kurutma Makinesi, Laminant yada Seramik zemin ,
Kasa ( Ücretli ), Klima ( Split), Direk hatlı telefon
Uydu yayınlı televizyon, Kablosuz internet (ücretli), Bahçe manzaralı, 2 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.
Genel özellikleri standart odalar ile aynı olup, banyoları engelli misafirler için tasarlanmıştır.
Odalarda haftada 6 gün temizlik yapılmaktadır ve haftada 3 kez çarşaf değişimi yapılmaktadır, havlu değişimi ise misafir isteğine bağlıdır.
Havuz&Plaj

Yüzme Havuzlarımız
Açık havuz, kaydırak havuzu ( çift kaydıraklı – yaz sezonunda açık), çocuk havuzu, kapalı havuz ( kış sezonunda açık – ısıtmalı)


havuz2

havuz1

Restaurant&Bar

rest3

Ana Restoranımız benzersiz güzellikteki iç bahçesi ve terası ile 600 kişi kapasitesindedir. Misafirlerimizin damak zevkine hitap eden Venüs Restoranında; sabah, öğlen, akşam yemekleri ve gece çorbası açık büfe hizmet sunulmaktadır.

rest2

Eğlenirken, dinlenirken yada sohbet esnasında bir şeyler yudumlamak istediğinizde Lobby Bar, Snack Bar, Aqua Bar, Sahil Barımız hizmet için sizleri bekliyor olacak. Restoran - Bar ve sahil hizmetlerimiz yaz – kış sezonuna ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

gala yemeği

Aktiviteler

animasyon2
Temalı özel geceler (Gala ve Türk geceleri), gündüz ve akşam animasyon aktiviteleri
Çocuklar İçin Aktiviteler
04-11 yaş çocuklar için mini club, mini disco, oyun alanı (gölgelikli), bebek arabası (ücretli), mama sandalyesi, bebek yatağı


fitness

Ücretsiz Aktiviteler
Fitness salonu, tenis sahası (Yapay çim), masa tenisi, su kaydırakları (yaz sezonunda ve belli saatlerde) türk hamamı.

spa

Ücretli Aktiviteler
Masaj, Sauna, su sporları (özel işletmeye aittir), tenis saha ışıklandırması,tenis ekipmanları, Bilardo, otel genelinde ve odalarda Wifi.

Bieno Venüs Hotel&Spa otelimizi tercih ettiğinizde tesisimize 200 m mesafede açılan bölgenin en büyük su parkı Aqua Joy'da aileniz ile müthiş eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

158025158027

Sertifikalar&Ödüller

venüs ödüller3

Yeşil Yıldız&Yeşil Anahtar

Venüs Otel olarak içinde yaşadığımız çevreyi korumak ve devamlılığını sağlamak için faaliyetlerimizin yürütülmesi esnasında çevreye olumsuz etkilerimizi tespit eder ve olası tehlikeleri ve atıklarımızı kontrol altına alırız.
Doğal kaynakların kontrollü kullanılması, enerji tüketiminin, hava, su ve toprak kirlenmesini en aza indirgenmesi için yürürlükte olan çevre kanun, yönetmelik, mevzuat ve düzenlemelere uyarız.
Çevre bilincinin, sadece çalışanlarımızca değil, konuklarımız tarafından da benimsenmesi için etkinlikler düzenler, yerel yönetimlerle işbirliği yaparak doğada ve çevre de artı değerler sağlarız. Bu duyarlılıklarımızı baz alan Turizm Bakanlığı otelimizi Yeşil yıldız ve Yeşil anahtar ile ödüllendirmiştir.

Çevremizdekiler

Side

side.jpg

Side, ismini Anadolu'da "Nar" anlamına gelen sözcükten almıştır. M.Ö. 7. yüzyılda kurulduğu düşünülmektedir. Halk bu kente özgü bir dil kullanmıştır. Kullanılan bu dil hala çözülememekle birlikte Hint-Avrupa dil ailesindendir. Limanı nedeni ile bölgedeki en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir. O dönemde Side'liler Afrodit, Ares, Athena, Apollo ve Demeter Gibi tanrılara inanmışlardır.
Kendine özgü büyüleyici mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakan Side'de gezebileceğiniz dünyaca ünlü tarihi ve doğal güzellikler var: Side Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro, Side Müzesi.

Titreyen Göl

titreyengol.jpg

Titreyengöl 3000 m2'lik bir alana sahiptir. Titreyengöl, içinde karabataktan Pekin Ördeğine kadar çok sayıda kuşu barındırmaktadır. Antalya’nın en güneydoğusunda bulunan Titreyen Göl’ün yüzeyinde, Manavgat Çayı’nın bir kolunun denize dökülmeden önce genişleyerek akıntısının yavaşlamasıyla çok hafif bir dalgalanma meydana getirmektedir. Tıpkı bir titreme görüntüsü olduğu için adını bu dalgalanmadan almıştır.

Manavgat Nehri ve Şelalesi

manavgat.jpg

Antalya'nın doğal güzelliklerinden bir parçasını oluşturur Manavgat Nehri. Tek kaynaktan beslenir ve dünyanın en uzun yeraltı akarsularından biridir. Turkuaz yeşili suları mineraller bakımından zengin, temiz ve berraktır. İsterseniz bu yeşil ve serin sularda kulaç atabilir yada bir kanoyla küçük keşifler yapabilirsiniz.

Nehir birçok balık ve kuş türlerine evsahipliği yapar. Ayrıca tatlısu kaplumbağalarını kuru kütükler üzerinde güneşlenirken görebilirsiniz. Zengin nehir yatağı boyunca verimli toprakları dolduran narenciye bahçeleri ve seralar vardır.Manavgat ilçesinin 3 km. kuzeyinde bulunan şelale, ilçe ile aynı adı taşır. Şaşırtıcı bir yükseklikten dökülmesine karşın geniş bir alan üzerinde gürül gürül akışı ile görülmeye değer bir manzara oluşturur.

Venüs Giriş2 Venüs Giriş2
Venüs Havadan Görünüm Venüs Havadan Görünüm
Venüs Havadan Görünüm2 Venüs Havadan Görünüm2
venüs ödüller2 venüs ödüller2
Venüs Havadan Görünüm3 Venüs Havadan Görünüm3
Venüs Giriş Venüs Giriş
Venüs Hotel Lobby Venüs Hotel Lobby
Venüs Havuz 2 Venüs Havuz 2
Venüs Arka Havuz Venüs Arka Havuz
Venüs Hotel Havuz Gece Venüs Hotel Havuz Gece
gala gala
Venüs Gala Venüs Gala
Venüs Gala2 Venüs Gala2
Gala2 Gala2
Gala3 Gala3
Venüs Hotel Anfi Tiyatro Venüs Hotel Anfi Tiyatro
Venüs Yemek Büfe Venüs Yemek Büfe
Venüs Yemek Büfe2 Venüs Yemek Büfe2
yemekler3 yemekler3
Venüs Hotel Yemekler Venüs Hotel Yemekler
yemekler4 yemekler4
Venüs Hotel Yemekler 2 Venüs Hotel Yemekler 2
Yemekler2 Yemekler2
Venüs Yemek Alanı Bahçe Venüs Yemek Alanı Bahçe
Venüs Yemek Alanı Venüs Yemek Alanı
Venüs İç Bahçe Venüs İç Bahçe
Venüs Sahil Restaurant Venüs Sahil Restaurant
Venüs Sahil Kumsal Venüs Sahil Kumsal
Odalarımız Odalarımız
Odalarımız Odalarımız
Hamam Hamam
Hamam Hamam
Kapalı Havuz2 Kapalı Havuz2
Kapalı Havuz Kapalı Havuz
Spa Spa
Spa&Masaj Spa&Masaj
Relaxing Relaxing
Animasyon Animasyon
Animasyon2 Animasyon2
Animasyon3 Animasyon3
Venüs Havuz Venüs Havuz
Animasyon4 Animasyon4
Mini Club Mini Club
Venüs Ana Restaurant Venüs Ana Restaurant
Venüs Ana Restaurant2 Venüs Ana Restaurant2
Venüs Hotel Lobby Venüs Hotel Lobby
Venüs Lobby Venüs Lobby
Venüs Pool Bar Venüs Pool Bar